« Tagasi

SeiklusFest tuleb taas

6. mail 2023 toimub juba neljandat aastat järjest SeiklusFest. Seekordne liikumisaastale ja sauna-aastale pühendatud Ida-Virumaa kui seiklusmaa tähtsündmus leiab aset Kiviõli Seikluskeskuses ja selle ümbruskonnas.

Terve päeva kestvate sündmuste raames leiavad endale tegevust nii orienteerumishuvilised, liikumist armastavad pered-sõpruskonnad aga ka need, kes eelistavad teha lisaks liikumisele ka hariduslikke tegevusi või armastavad lõõgastuda saunamõnusid nautides. Seikluste ja tegevuste „menüü" on mitmekesine ning põnev. 

 

„Võistlushimulisi ootame ka sel aastal osa saama Seiklusmaa Karikast, mis on oma olemuselt seikluslik rogain ehk võistkondlik valikorienteerumine, kuhu oleme põiminud lisaülesandeid. Iga võistkond saab kaardi, mille järgi mööda kontrollpunkte liikuda, kus võivad ees oodata üllatused. Võistlus käib punktide ja aja peale, mille põhjal koostatakse paremusjärjestus," tutvustas ürituse olemust peakorraldaja Ingrid Kuligina. „Loomulikult ei puudu SeiklusFestilt ka meie külastajate lemmikud – traditsioonilised Seiklusmatkad. Sel korral on matkad Kiviõli ümbrusele sobivalt hübriidsed – loodus-, tööstus- ja kultuuripärandi teemalised. Matkata saab jalgsi, tõukerattaga ja kui ilmataat lubab, siis ka parvega."

 

Uuendusena on sel aastal lisandunud KogemusBoxid ja sauna-ala. Boksides pakuvad tegevust kohalikud ettevõtjad, ametiasutused ja seltsid. Tegevused on ajastatud ajavahemikule kell 13–17 üle kogu Kiviõli Seikluskeskuse territooriumi. Iga külastaja saab endale SeiklusPassi, kuhu saab koguda KogemusBoxide templeid. Vähemalt kümne templiga passide vahel toimub päeva lõpus loosimine ettevõtete välja pandud auhindadele. 

 

Peale seikluslikku päeva on võimalik nahk kuumaks kütta ning nautida lõõgastumist SeiklusFesti sauna-alal, kuhu tulevad kokku kohalike entusiastide mobiilsed saunad.

"Meie perel on 6.05 juba ammu suurelt ja punaselt kalendrisse märgitud, sest SeiklusFestil saab olema lustimist nii täiskasvanutele kui ka pere pisematele. Meie pere armastab matkata ning oleme ka juba oma lemmik matka välja valinud. See, et üritus toimub sel aastal Kiviõli Seikluskeskuses annab toreda lisa seikluskeskuse enda atraktsioonide näol, festivali piletiga saab nautida palju erinevaid tegevusi alates seikluskeskuse enda teenustest kuni saunamõnude nautimiseni. Meil on väga hea meel, et paari aastaga on SeiklusFestist saanud piirkonna üks tähtsündmusi ning aasta-aastalt leiab üha rohkem inimesi ürituse üles ning ei peeta pikaks tulla kohale ka Saaremaalt või Võrust," kommenteeris Ida-Viru turismiklastri turundusjuht Hanna Villberg.

 

Festivalile on oodatud üksikkülastajad, pered, sõpruskonnad ja ettevõtete kollektiivid. 

Ürituse missioon on tutvustada Ida-Virumaad kui rohkete võimalustega seiklusmaad ja siinsete ettevõte-organisatsioonide tegemisi. 

 

Lisainfo:
Ingrid Kuligina
TEL 514 1692
info@seiklusfest.ee
www.seiklusfest.ee