« Tagasi

Riina Solman: Eestimaa kodud väärivad imetlust

Riigihalduse minister Riina Solman tunnustab silmapaistva töö eest koduümbruse heakorrastamisel ning kaunistamisel kokku 150 isikut ja organisatsiooni üle Eesti.

Ida-Virumaal on seekord oma imetlusväärste kodudega silma jäänud Jelena Kopõl ja Eduard Hailov, Svetlana Startseva ja Aleksandr Startsev, Irina Jermilova ja Gennadi Jermilov ja KÜ Sõpruse 8, Iisaku alevik.

"Kodu ja kodukoha kaunis ümbrus ning sellesse panustamine on eestlastele alati omane olnud. Kuid sellise südamelähedase tegevusega luuakse palju suuremat väärtust – kaunitest kodudest saab kokku hoolitsetud ja korrastatud kodukant, kus inimesed hea meelega elavad," sõnas riigihalduse minister Riina Solman. „Suur tänu kõigile, kes Eestimaale ilu ja tõelist kodutunnet luua aitavad!" avaldas minister.

Tunnustuse „Rahvusvärvides lipukultuur" saajatele antakse üle tänukiri ja Eesti rahvusvärvides mastivimpel piirkondade vastavatel tänuüritustel. Mastivimpli idee on lipuvärvide kaudu süvendada omariikluse tunnetust ning arendada meie lipukultuuri.

Laureaatide seas on nii üksikisikuid, perekondi, organisatsioone kui ka kogukondi, keda tunnustatakse eeskujuliku ja silmapaistva töö eest oma kodukoha ümbruse heakorrastamisel ning kaunistamisel.

2022. aasta tunnustuse saajate nimekirja leiab Eesti Kodukaunistamise Ühenduse kodulehelt. Tunnustus antakse kohalike omavalitsuste esitatud ettepanekute alusel.