« Tagasi

Kes väärib Ida-Virumaa aasta tegija 2022 tiitlit?

Ida-Viru turismiklastri eestvedaja Kadri Jalonen võttis klastri nimel vastu Ida-Virumaa aasta tegija 2021 auhinna. Foto: Alar Tasa.

Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit, Ida-Viru Ettevõtluskeskus ja maakonnaleht Põhjarannik ootavad ettepanekuid Aasta Tegija 2022 tiitli andmiseks.

Aasta Tegija 2022 võib olla üksikisik või ka rühm tegijaid, kelle 2022. aasta jooksul tehtud tegu on jätnud positiivse jälje Ida-Virumaa  käekäigule.

Möödunud aastal pälvis Ida-Viru aasta tegija tiitli Ida-Viru turismiklaster. Turismirahvas sai valitud selle eest, et nad koondasid keerulisel ajal oma jõud ja suutsid ühiselt olla väljas Ida-Virumaa eest ja tegid selle tuntumaks. Turismiklaster on hea eeskuju, kuidas ühiselt maakonna huvide eest seista ja tegutseda ning elu paremaks muuta. 

"Koos teeme meie kauni Ida-Virumaa kuulsaks üle Eesti," lubas Ida-Virumaa turismiklastri eestvedaja Kadri Jalonen, kes võttis klastri nimel Kohtla-Järvel toimunud maakaitsepäeval vastu Ida-Virumaa aasta tegija auhinna.

Tegevusvaldkonnad pole piiratud - kandidaate võib esitada kultuuri-, sotsiaal-, majandus- jm valdkonnast. Tähtis on vaid see, et tegija tehtud teod on tunnustuse väärilised.

Üheks aasta tegija nominendiks oli möödunud aastal näiteks Narva linnapea Katri Raik, kes annab oma tegevusega lootust Narva uuele arengule ja talletab oma raamatutes selle ajalugu. Ka teine nominent − Kaspar Eisel − tegutseb Narvas. Ida-Virumaa sai üle-eelmisel suvel juurde ühe olulise maamärgi, õigemini veemärgi, kui Eisel taastas Narva ja Narva-Jõesuu vahel regulaarliini, mis ristiti jõetrammiks.

Kõigil inimestel, asutustel ja kollektiividel on võimalus esitada kandidaate tiitli saamiseks kuni 6. veebruarini 2023.

Statuudi ja ettepanekuvormi leiate https://ivol.kovtp.ee/aasta-tegija-statuut

Ettepanekud palume saata e-postiga ivol@ivol.ee või aadressile
Keskväljaku 1-301, Jõhvi 41594, Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit
märgusõnaga „Aasta Tegija 2022".