« Tagasi

Ida-Virumaa koolijuhtide ja -pidajate infopäev

Täna, 12. juunil toimus Ida-Virumaa koolijuhtide ja -pidajate infopäev, kus käsitleti olulisi teemasid hariduse valdkonnas.

Päevakorras oli eestikeelsele õppele üleminek, mille puhul Haridus- ja Teadusministeerium tutvustas oma seisukohti ja suuniseid. Samuti arutati töösuhete reguleerimist, kus Tööinspektsioon jagas olulist teavet ja nõuandeid.

Infopäeva lõpetas arutelu stažeerimise ja ettevõtlusõppe teemadel, kus Ida-Viru Ettevõtluskeskus jagas väärtuslikke teadmisi noorte ettevõtlikkuse kohta.

Kokkuvõttes oli infopäev informatiivne ja oluline, pakkudes koolijuhtidele ja -pidajatele väärtuslikku teavet.

Päevakord:

14.00-14.45 Eestikeelsele õppele üleminek. Anne Endjärv, peaekspert, üld- ja kutsehariduse keelepoliitika valdkond, Haridus- ja Teadusministeerium (SLAIDID ...)
14.45-15.25 Töösuhete reguleerimine. Vladimir Logatšev, juhtiv nõustamisjurist, ennetuse ja teabe osakond, Tööinspektsioon SLAIDID ...)
15.25- 15.45  Paus
15.45-16.25  Ettevõtlusõpe ja õpilasfirmad. Iti-Jantra Metsamaa, noorte ettevõtlikkuse konsultant, Ida-Virumaa Ettevõtluskeskus
Stažeerimine. Kerda Eiert, koordinaator, Ida-Viru Haridusklaster; Iti-Jantra Metsamaa, noorte ettevõtlikkuse konsultant, Ida-Virumaa Ettevõtluskeskus.

---------------------

Olulised lingid:

Junior Achievementi koduleht - http://ja.ee/of.html

Õpilasfirmade nimekiri - https://opilasfirma.ee/index.php?pg=2437&setlang=est

Õpilasfirmade juhendajate koolitused (VEEL TASUTA) - http://ja.ee/programmid/koolitused/tulevased-koolitused.html

Euroopa Komisjoni haridusvaldkonna võimalused - https://commission.europa.eu/education_et

Ida-Virusse panustada soovivate inimeste tabel - https://drive.google.com/drive/folders/1DXb9zEuBH2LqAM-J0TSBQvLm7Crnc-SB?usp=sharing