« Tagasi

Ida-Virumaal algasid ametnike välitööd

Tänasest, 15. augustist kuni 19. augustini toimuvad Ida-Virumaal erinevates kohalikes omavalitsustes ametnike välitööd. Nädala jooksul arutavad riigi- ja kohalikud ametnikud ning ettevõtjad Ida-Virumaa probleemide ja lahenduste üle, keskendudes haridusele, elukeskkonnale ja keskkonnale.

Avakonverents toimus Eesti Kaevandusmuuseumis Kohtla-Nõmmel.

„Riigi pikaajaline strateegia „Eesti 2035" näeb ette Ida-Virumaa majanduse restruktureerimist, milles oleks keskne roll töötleval tööstusel ja IKT-sektoril. Õiglase ülemineku fondist on selleks ette nähtud üle 330 miljoni euro. Taolise ressursi täpseks suunamiseks on vaja teha tihedat koostööd kohalike omavalitsustega ja ametnike välitööd on selleks suurepärane formaat," ütles riigisekretär Taimar Peterkop avakonverentsil kõneledes

„Ametnike välitööde eesmärk on kohalike elanike usalduse suurendamine riigi vastu. Mida rohkem riigisektori tippjuhte näeb neid võimalusi ning väljakutseid, mis Ida-Virumaal on, seda paremini saame koos areneda. Usun, et ka Ida-Virumaal on riigile palju õpetada," ütles kultuuriminister Piret Hartman.

Välitööde raames tutvutakse kohalike asutuste ja organisatsioonide tegevustega ning arutletakse ühiselt kohalike omavalitsuse pakutud teemadel. Samuti toimuvad sündmused, mille eesmärk on tutvuda kohaliku elukeskkonna ning inimestega. Ettevõtmiste eesmärk on luua ja tugevdada kontakte kohalike eestvedajate ning riigisektori juhtide vahel. Rohkem infot https://kul.ee/ametnike-valitood-ida-virumaal.

Ametnike välitööd toimuvad viiendat korda. Välitöid korraldavad Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit, Riigikantselei, Kultuuriministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium, Keskkonnaministeerium, Justiitsministeerium ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Kohapeal aitavad välitöid korraldada Integratsiooni Sihtasutus ja Ida-Virumaa ettevõtluskeskus.

Fotogalerii: Omavalitsuste ametnike välitööd avakonverents Eesti Kaevandusmuuseumis.