« Tagasi

Ida-Virumaa kaunimad kodud 2022

Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu heakorrakomisjon tutvus ringkäigul juulis taas omavalitsuste poolt esitatud tunnustust väärivate kodudega.

Ida-Virumaa kaunimad kodud 2022 on:

Svetlana ja Ain Kärme kodu

Jõhvi vallas

Svetlana ja Ain Kärme on kujundanud tillukese linnakrundi nii nutikalt, et see jätab avarama mulje, kui ruutmeetrid lubaksid arvata.
Lillevalik on hästi rikkalik. Heakorrakomisjoni külaskäigu ajal rõõmustasid oma õiteiluga silma rododendronid ja iirised; arvukad roosid ja elulõngad olid juba stardivalmis. Kõik lilled, puud ja põõsad on hästi valitud ning hoitud, paraja suuruse ja läbimõeldud värvigammaga.

-----------------------------------------------------

Kristina ja Heigo Olu kodu

Lüganuse vallas

Kristina ja Heigo Olu üle kolme tuhande ruutmeetri suurune koduaed torkab silma loovusega: rikkaliku taimevalikuga kiviktaimlaid ehivad käsitööhuvilise perenaise enda tehtud betoonist aiapallid, aga ka keraamik Anu Vingisaarelt tellitud kelmikad pingviinid.
Ka taimevalikul ei lepi pererahvas tavapärasega. Näiteks jahtis Kristina tükk aega aiakaktust ja kuukinga ning on otsitava järele valmis sõitma kas või teise Eestimaa otsa.

-----------------------------------------------------

Tatjana Konovalova kodu

Alutaguse vallas

Tatjana Konovalova Peipsi-äärses kodus püüab võrdselt pilku nii maitsekas ilu- kui ka lopsakas tarbeaed.

Linlasest sai suvitusküla püsielanik seitsme aasta eest ning 1200 ruutmeetri suuruse aia kujundas Tatjana oma maitse järgi ringi. Näiteks leidis ta, et mändide ja tammede asemel võiksid kasvada pirnipuud ja tikripõõsad, suvikõrvitsad ja maasikad. Lilled ja ilupõõsad on selles aias samuti kuninglikult hoitud.

Eesti Kodukaunistamise Ühenduse organiseerib konkurssi "Kaunis kodu" alates 1999. aastast,alates 2005. aastast "Kaunis Eesti kodu". Alates 2012 on konkursi nimi „Eesti kaunis kodu".

Fotode autor: Matti Kämärä