« Tagasi

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas Ida-Virumaal

FOTOD: Matti Kämärä

Minister Tõnis Lukas kohtus eile, 25.10. Ida-Virumaa omavalitsus- ja haridusjuhtidega ning Hariduskopteri, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse, Tervishoiukõrgkooli Kohtla-Järve struktuurüksuse ja kolledžite juhtidega.

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas kohtus Ida-Virumaa omavalitsus- ja haridusjuhtidega ning Hariduskopteri, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse, Tervishoiukõrgkooli Kohtla-Järve struktuurüksuse ja kolledžite juhtidega. Kohtumise peateemaks oli eestikeelsele õppele üleminek.  

Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Eve East: "Ida-Virumaa omavalitsusjuhid, kes on ka koolipidajad, on huvitatud otsekohtumisest ministriga, et arutleda mõjudest, mis kaasnevad eestikeele õppele üleminekule ning sellega kaasnevatele kitsaskohtadele, millele koheselt tähelepanu pöörata. Kindlasti soovitakse mõtteid vahetada ka õpetajate palgakasvu teemal. Kutsehariduse ja kõrgkooli temaatika Ida-Virumaal vajab kindlasti samuti tähelepanu. Millised on väljakutsed? Nendel teemadel mõttevahetus ministriga on oluline."

Üleminek eestikeelsele õppele algab 1. ja 4. klassis ning lasteaias 2024. aastal. Haridus- ja Teadusministeerium on ette valmistanud üleminekuks vajaliku detailse tegevuskava ning valitsus on andnud sellele rohelise tule. Riigikogu menetlusse on jõudnud eestikeelsele õppele üleminekuks vajalik seaduseelnõu.

Tegevuskava, seletuskiri, korduma kippuvad küsimused jm info on kättesaadav ministeeriumi veebilehel www.hm.ee/uleminek.