« Tagasi

Eestimaa suvemängudel näitasid meie maakonna juhid kõrget taset!

Sel nädalavahetusel toimuvad Rakveres 16. Eestimaa suvemängud, kus võistlustulle astuvad Eesti maakondade, linnade ja valdade võistkonnad. Ida-Viru maakonna esindajateks võistlustel on Lüganuse vald, Kohtla-Järve linn, Jõhvi vald, Alutaguse vald ja Toila vald.

Eestimaa suvemängud on Baltimaade suurima spordisündmus, kuhu on igal korral oodatud üle 3000 osaleja. Need mängud toimuvad iga nelja aasta tagant ning tänavu tähistatakse nendega Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäeva. Suvemängude patrooniks on Eesti Vabariigi president Alar Karis.

„Mängud on avatud kõigile ning sündmuse korraldamisel teevad koostööd Eestimaa Spordiliit Jõud, Rakvere Linnavalitsus, Lääne-Virumaa Spordiliit, Eesti Olümpiakomitee, Kultuuriministeerium, spordialaliidud ja Eesti omavalitsused," selgitas mängudest ise aktiivselt osa võttev Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu tegevjuht Meelis Kuusk, lisades, et senini on sündmust õnnistatud ka päikesepaistelise ilmaga. „Peale viimati väga rasketes ilmastikutingimustes toimunud noorte laulu- ja tantsupidu oskavad kõik siinviibijad seda väga hinnata," kinnitas Kuusk.

Kahekümne kaheksal spordialal võisteldes selgitatakse välja kõige sportlikumad maakonnad ja omavalitsused. Lisaks jõu ja osavuse proovile panekule on tänavuse aasta suvemängude fookuses ka liikumisharrastuse ja tervislikumate eluviiside propageerimine ning regulaarse liikumisharrastusega tegelejate arvu suurendamine Eestis.

Osa võistlusi on juba toimunud ning tänase juhtide võistluse arvestuses saavutas klassis Naised (maakonnad üle 40000 elaniku) esimese koha Eve East (Ida-Virumaa).

Mehed (maakonnad üle 40000 elaniku) teise koha Risto Lindeberg (Ida-Virumaa) ja kolmanda koha Meelis Kuusk (Ida-Virumaa).

Naised (vallad üle 8 000 elaniku) esimene koht Maarja-Liisa Veiser (Lüganuse vald) ja Mehed (linnad) teine koht Eduard Odinets (Kohtla-Järve linn).

Eestimaa suvemängud innustavad inimesi rohkem liikuma ja edendavad tervislikke eluviise, tuues kokku spordisõpru üle kogu riigi.