« Tagasi

Eesti Vabariigi 106.aastapäeva eel antakse üle Ida-Viru maakonna teenetemärgid

Eesti Vabariigi 106. aastapäeva vastuvõtul 23. veebruaril Sillamäe Kultuurikeskuses antakse üle Ida-Viru maakonna teenetemärgid.

Ida-Viru maakonna teenetemärk on maakonna kõrgeim autasu, mida Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit (IVOL) annab välja neile, kellel on eriti silmapaistvad teened Ida-Virumaa ees. 

Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu 16.02.2024 juhatuse otsusega nr 6 saavad teenetemärgid

Ida-Viru Ettevõtluskeskus SA vanemkonsultant Lauri Jalonen

Politsei- ja Piirivalveamet Ida prefektuuri Jõhvi politseijaoskonna juht Andreas Kliimant

Lauri Jalonen on üle 20 aasta erinevate organisatsioonide koosseisus panustanud Ida-Virumaa arengusse peaasjalikult läbi arendustegevuste planeerimise, aga ka tegevuste elluviimise.  Lauri on öelnud, et tema kirg on Ida-Virumaa ning selle suhtumisega on iga tema tegevus täidetud. Lauri on koostanud Ida-Virumaa ning erinevate maakonna omavalitsuste ning nende allasutuste arengukavasid, Lauri on panustanud ja panustab jätkuvalt ÕÜF meetmetega seotud tegevustesse.Lauri on algatanud Ida-Viru Teadusnõukogu tegevuse ning Ida-Viru ÕÜ platvormi kokkukutsumise algatus tuli Laurilt.   Lauri on algatanud Ida-Viru Teadusnõukogu tegevuse ning Ida-Viru ÕÜ platvormi kokkukutsumise algatus tuli Laurilt.

Lauri Jalonen väärib oma tegevuse eest maakonna heaks tunnustust, sest tema panus on alati suurem kui temalt oodatakse.

Andreas Kliimant on politseiteenistuses Ida prefektuuris alates 2017. aastast  ning alates 2018. aasta novembrist asus juhtima Jõhvi politseijaoskonda. Üle 5 aasta on Andreas eest vedanud meeskonda, kes tagavad Ida-Virumaa elanike turvalise elukeskkonna. 2022. aasta algas meie kõigi jaoks Ukraina sõjaga ja massilise põgenike vooga. Ida prefektuuri tööpiirkonnas tõi see kaasa mitte ainult hulgaliselt sisserändajaid, vaid ka piirkonna eripära arvestades probleeme meelsusega, valeinfo levitamist, vaenu õhutamist ning Putini agressiooni toetava sümboolika levitamist ja kasutamist. Eduka juhtimise tulemusena ei toimunud 2022. aastal suuremahulisi meelsuskonfliktist kantud intsidente ning olukorrad lahendati juba eos operatiivselt ning taktikaliselt hästi planeeritult.  Andreas on saavutanud juhina olukorra, kus Jõhvi politseijaoskonna ei ole suurt vakantsi.

Tänu Andreas Kliimanti tööle on Eesti riiki Ida-Virumaal rohkem.

https://ivol.ee/ida-viru-maakonna-teenetemark