Püsime terved

25.05.21

Vaktsineerides oleme tugevamad!
COVID-19 vastu vaktsineerides hoolid enda ja oma lähedaste tervisest ning aitad meil naasta tavapärase elu juurde.
Tutvu ametliku COVID-19 vaktsineerimise infoga: vaktsineeri.ee

----------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------

RIIGI PÕHISÕNUMID (21. nädal)

COVID-19 põhisõnumid

Katussõnumid:

  • Igaühe panus on oluline, et saaksime nautida suve võimalikult tavapäraselt. Et hoida koroonaviiruse levik kontrolli all, peame jääma ka piirangute leevenedes ettevaatlikuks: liikuma rohkem vabas õhus, hoidma teistega turvalist vahemaad ning vältima suuri kogunemisi ja pidusid ning kandma avalikes siseruumides maski.
  • Kasuta HOIA mobiilirakendust, mis annab teada, kui oled inimeste seas liikudes olnud koroonaviiruse kandjaga lähikontaktis. Samuti võimaldab rakendus teavitada anonüümselt teisi enda nakatumisest. Rakenduse saab telefoni laadida Google Play või App Store'i kaudu. Rohkem infot leiad aadressilt hoia.me.
  • Vaktsineeri esimesel võimalusel ning veendu, et vaktsineerimise olulisust mõistaksid ka su lähedased. Vaktsineerimisaja broneerimine on avatud kõigile vähemalt 16-aastastele inimestele ning mai- ja juunikuu jooksul võimaldatakse igale soovijale vähemalt esimene vaktsiinidoos. Rohkem infot leiad leheküljelt vaktsineeri.ee.
  • Küsi abi kohalikust omavalitsusest. Riik on andnud kohalikele omavalitsustele kriisis kannatada saanud inimeste toetamiseks, sealhulgas vaimse tervise toe pakkumiseks lisaraha ning mitmed omavalitsused on selles suunas ka juba tegutsemas.

Sõnumid COVID-19 hädaolukorra lahendamise kohta:

  • Koroonaviiruse leviku olukorra paranedes leevenevad piirangud järk-järgult.
  • Alates 24. maist on lubatud täiendavate nõuete järgimisel toidukohtade siseruumides einestada, käia muuseumides ja näitustel ning külastada istekohaga üritusi teatris, kinos, konverentsil ja kirikus.
  • Järgmised leevendused leiavad aset 31. mail, kui lubatakse täiendavate reeglite täitmisel avada siseruumides avalikud saunad, spaad, veekeskused ja ujulad. Muu hulgas on lubatud korraldada siseruumides ka grupitreeninguid ja -tegevusi.
  • Alates 14. juunist leevenevad ruumitäitumuse, osavõtjate piirarvu ja lahtiolekuaja piirangud mitmetele tegevustele nii õues kui ka siseruumides. Rohkem infot leiad veebilehelt kriis.ee.

 

Heade soovidega

SoMi koroonaviiruse kommunikatsioonistaap