« Tagasi

11. mail 2022 tasuta videoloeng „Euroopa ja õigus“

11. mail 2022 kell 13.15 on kooliõpilastel ja teistel huvilistel võimalus osa saada Euroopa päevale pühendatud tasuta videoloengust „Euroopa ja õigus". Tartu Ülikooli teaduskooli korraldatavas loengus tutvustab Riigikohtu kohtunik Julia Laffranque Euroopa Liidu demokraatlikku õigussüsteemi.

 

Videoloengus kuuleme, kui oluline on ühtne ja läbipaistev õigussüsteem Euroopa ühise identiteedi kujundamisel. Uurime, kuidas Euroopa Liidu õigustik ja institutsioonid aitavad tagada kodanike õigusi ning kaitsta õigusriigi põhimõtteid. Heidame pilgu ka süsteemi väljakutsetele tulevikus. Loengu lõpus vastab Julia Laffranque kuulajate küsimustele.

 

Tasuta videoloeng on eelkõige mõeldud gümnaasiumiõpilastele, ent seda on oodatud kuulama ka kõik teised huvilised.

 

Veebitund lõppeb etteplaneeritult kell 14.15 ja seda saab jälgida aadressil: https://ut-ee.zoom.us/j/96088712159

 

Videoloeng toimub koostöös Euroopa Parlamendi Eesti bürooga ning on osa selleaastase Euroopa päeva ürituste sarjast. Käesolev aasta on kuulutatud ka Euroopa noorteaastaks, mille tõttu on ürituste peamine sihtrühm tänavu just Eesti koolinoored ja tudengid.

 

Lisateave: Jaanus Sepp, Tartu Ülikooli teaduskooli arendus- ja koostöö peaspetsialist, 517 7091, jaanus.sepp@ut.ee

 

INFO ÕPETAJALE

 

Loengu juurde luuakse tööleht, mis aitab õpetajatel loengut õppetöösse lõimida ja loengu teemat kinnistada. Töölehe saab alatest 9. maist alla laadida teaduskooli kodulehelt: https://www.teaduskool.ut.ee/et/oppetoo/videoloengud

 

Videoloeng jääb pärast toimumist samal lehel järelvaadatavaks ja seda saab edaspidi koos töölehega kasutada ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse tundides õppematerjalina.