« Tagasi

XIII noorte laulu-ja tantsupidu „Püha on maa“.

30. juunist kuni 2. juulini 2023 toimub Tallinnas XIII noorte laulu-ja tantsupidu „Püha on maa".

Idee autorid on peo lahti mõtestanud järgmiselt:

Püha on sõna, mida argipäevas väga tihti ei kasutata. Seda sõna hoitakse selliseks puhuks, kui tuleb rääkida millestki väga erilisest. Millestki, mis väärib meie eriti sügavat austust ja mida ei tohi rikkuda.

Rahvana peame pühaks seda, mis meid ühendab ja teistest maailma rahvastest eristab – meie maad ja keelt ning traditsioone ja tarkusi, mida oma esivanematelt pärinud oleme.

Neid väärtusi pühitseme laulu- ja tantsupeol, kus muusika ja tants meid kütkestavad ning ühte seovad.

Teel laulu- ja tantsupeole õpime üheskoos märkama ja hoidma igas argipäevas seda, mis püha – meie keel, meie maa ja ka meie ühine kodu, planeet Maa. Sellest räägivad meile kaunis emakeeles kirjutatud laulud laulupeol ning sedasama jutustab ka tantsupeo etendus pealkirjaga Sillad.

Laulupeo peadirigent on Pärt Uusberg, tantsupeo pealavastaja on Agne Kurrikoff-Herman ja rahvamuusikapeo üldjuht on Juhan Uppin.

IDA-VIRUMAALT sätib peole laulma, tantsima ja pilli mängima 52 kollektiivi: 25 koori, 23 rahvatantsurühma, 2 sümfooniaorkestrit ja 2 rahvapilliorkestrit. Kokku ca 1100 osalejat. Esindatud on kõik 8 kohalikku omavalitsust.

I eelproovide voor on edukalt lõppenud ja liigijuhtide sõnul on meie kollektiivid peoks juba hästi valmis. Veel natuke harjutamist. Ees seisavad veel  II eelvoorud-ülevaatused märtsis-aprillis. Lõplikud peopääsmed kollektiividele jagatakse välja mais.

Pealtvaatajatele on piletid juba müügil -  https://2023.laulupidu.ee/osta-pilet/

 

Anne Uttendorf
laulu-ja tantsupeo kuraator Ida-Virumaal
+372 53829064
anne.uttendorf@rahvakultuur.ee