« Tagasi

Kes on Ida-Viru Ehe 2022?

Täna, 21. jaanuaril toimus Kiviõli rahvamajas Ida-Virumaa spordi- ja kultuuriinimeste tunnustusüritus Ida-Viru Ehe. Läbi tiheda udu olid kohale tulnud kultuuri- ja spordiinimesed, nende sõbrad, esinejad ja sündmuse korraldajad.

Kui möödunud aastal oli õhtujuhiks Üllar Saaremäe, siis seekord hoolitses õhtu sujuva kulgemise eest  Karl Robert Saaremäe. Oma kohal viibimisega tegi sündmusele au ka Eesti Vabariigi kultuuriminister Piret Hartman.

Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Eve East andis Kiviõli rahvamajas loodud õdusas õhkkonnas üle Ida-Virumaa Ehe meened.

Seekordne kultuurikava oli äärmiselt mitmekesine – harfihelid, koorilaul, tantsud, võimlemiskavad … isegi võitluskunstid olid esindatud!

Lavavalgustus, arvutigraafika, taustamuusika ... kõik need erinevad komponendid moodustasid kokku särava ja nauditava terviku. Võib vaid aimata, kui suur töö kõige selle taga peitus. Eraldi tänusõnad kogu etenduse eest kuuluvad kindlasti Anne Uttendorfile ja Kärolin Kivestule.

Piduliku osa lõpetas etteaste, mis ei jääks varju ka mõne suurlinna kultuurimeka poolt pakutavale.

Sündmusest saab veidi osa fotode (SIIN …) ja video (SIIN ...) kaudu.

 

Ida-Virumaa Ehe 2022: 

Aasta uus algatus - R.A.A.A.M. teater

Aasta kultuurisündmus - J-Fest

Aasta tehniline tugi - Veli Sarv,  FIE (klaverite häälestamine ja korrashoid)

Aasta kultuuritöötaja - Kaisa Pukk, Toila valla Spordi- ja Kultuurikeskuse kultuurijuht

Aasta kultuurikollektiivi juht - Marju Aul, Jõhvi naistantsurühma Gevi juhendaja

Aasta noor tegija - Johanna Rannula , Narva Kunstiresidentuuri juhataja

Aasta koostööpartner - Erika Jefimova, Lasnamäe Muusikakooli direktor

Aasta loometunnustus - Jūratė Kastritskaja, Kohtla-Järve Kultuurikeskuse tarbekunstistuudio täiskasvanutele juhendaja

Aasta muuseumitöötaja - Ivika Maidre, Vaivara Sinimägede Muuseumi direktor

Aasta raamatukogutöötaja - Lea Rand, Toila Vallaraamatukogu juhataja

 

Kultuurikapitali auhinnad:

Auhinnasaajad valis kultuurkapitali Ida-Viru ekspertgrupp

Tunnustuspreemiad

* Vallo Reimaa - Ida-Virumaa kultuuriloo tutvustamise ja sisukate ajalooliste ülevaadete eest
* MTÜ Pale Alison - silmapaistev noortebänd
* Aleksandr Volodin - eduka spordiaasta eest
* Hiie Keskla - Eestimaa talimängude korraldamise eest

Aastapreemiad

* Ahto Paavo - Heino Lipu tegevuse ja mälestuse jäädvustamise eest
* Mikhail Kushteyn - suurepäraste sporditulemuste eest
* Ujumisklubi Aktiiv - üleriigiliste suurvõistluste korraldamise eest maakonnas
* Folk-rokkansambel Mandoterror - edukate muusikaliste saavutuste eest
* Alutaguse elulaadikoda - noorte oma räpifestivali (NORF) korraldamise eest

Maakondlik elutööpreemia

* Ilmar Taluste - võistlusspordi ja liikumisharrastuse arendamise ning spordiajaloo talletamise eest

Maakondlik kultuuripreemia Kultuuripärl

* Märt Meos - maakonna kultuurielu rikastamise ning ühiskonnale oluliste teemade tõstatamise eest

Ida-Virumaa parimad sportlased 2022:

Parim meesveteran - Valeri Fedjušin - kergejõustik

Narva Spordiveteranide Koondis

Parim naisveteran - Anne Jundas - orienteerumine

Rahvaspordiklubi Jõhvikas

Parim meessportlane I - Mikhail Kushteyn (Kuštein) - sõudmine

Narva Spordikool Energia

Parim meessportlane II - Aleksandr Volodin - male

Kohtla-Järve SK Diagonaal

Parim meessportlane III - Riho Keerme - motokross

Jõhvi Motoklubi 

Parim naissportlane I - Aveli Uustalu - suusatamine

Alutaguse Suusaklubi

Parim naissportlane II - Anžela Voronova - laskmine

Narva

Parim naissportlane III - Maria Nazarova - lestaujumine

Kohtla-Järve Veespordiklubi

Parim noormees I - Viktor Morozov - kergejõustik

Kohtla-Järve Kergejõustikuklubi Atleetika

Parim noormees II - Anton Vinogradov - poks

Narva Paemurru Spordikool

Parim noormees III - Ilja Sobolev - vabamaadlus

Kohtla-Järve Spordiklubi Kuldkaru

Parim neiu I - Elizaveta Fedorova - aerutamine

Spordiklubi Narva Vikingid, Energia Spordikool

Parim neiu II - Anastassia Olewicz - laskmine

Narva Laskespordiklubi

Parim neiu III - Valeria Ušanova - judo

Kohtla-Järve Spordiselts Kalev

Parim võistkond - Ida-Virumaa FC Alliance U19 - jalgpall 

treenerid Eric Steinberg ja Andrei Škaleta

 

Tunnustussündmusel esinesid  kollektiivid:

  • Muusik Anatoli Zamahhov
  • Aasta rahvamuusik Kaarin Aamer
  • Iisaku rahvatantsurühma  Sigin-Sagin mehed, juhendaja Ave Jääger-Nurgamaa
  • Spordiklubi IDABLOKK –Taekwondo, vanemtreener Davit Babuadze
  • Jõhvi tantsu-ja spordiklubi T.W.I.S.T Crew, juhendaja Tatjana Tulskaja
  • Kohtla-Järve Koolinoorte Loomemaja tantsukollektiiv Zagadka, juhendaja Natalja Abramova
  • Keio Soomelt ja Lüganuse segakoor, juhendaja Keio Soomelt
  • Kohtla-Järve Kultuurikeskuse vokaalansambel Bliss, juhendaja Jekaterina Minajeva ja tantsukollektiiv Viis tähte, juhendaja Ainikki Seppar